"Що Бог очікує від кожного з нас" Олександр Самрук
Я дуже добре пам’ятаю, як уперше в житті оформляв субсидію на наше житло. Ми з дружиною збирали відповідні довідки впродовж 2-х тижнів і ось, задоволений завершеною важкою роботою, я направився у наш ЖЕК. Але з’явилася маленька проблема – довідка про склад нашої сім’ї була старої форми. Час, який ми витратили на те, щоб взяти ту ж довідку іншої форми був нагороджений сторицею – ми отримали субсидію. Але весь час, поки ми збирали відповідні документи, у мене склалося враження, що я не знаю, що від мене вимагають. Це підтвердилося, коли я спілкувався з іншими людьми, що виготовляли собі подібні документи.
Але з нашим Богом зовсім не так. Ми знаємо чітко та конкретно, що Він очікує від нас. Саме через Слово Боже маємо нагоду дізнаватися волю Божу стосовно нашого життя. В Старому Заповіті є вірші, що описують 5 дій, які Бог очікує від кожного з нас, аби нам бути благословенними перед Богом:
«А тепер, Ізраїлю, чого жадає від тебе Господь, Бог твій? Тільки того, щоб боятися Господа, Бога твого, ходити всіма Його дорогами, і любити Його, і служити Господеві, Богу твоєму, усім серцем своїм і всією душею своєю, виконувати заповіді Господа та постанови Його, що я наказую тобі сьогодні, щоб було тобі добре»Повторення Закону 10:12-13.
У цих віршах описано 5 дій, які Бог жадає від народу ізраїльського, і якщо ми, християни 21 століття, хочемо мати благословення від Бога, нам також варто придивитися до них, щоб виконувати їх у своєму житті.
Перше, що необхідно робити, - це «боятися Господа, Бога твого».Мова не йде про панічний страх, коли людина, прийшовши до церкви, боїться підвести погляд вгору, оскільки там є хтось страшний, перед ким потрібно тремтіти. Саме єврейське слово, перекладене українською мовою як страх, боязкість, має на увазі страх, пошану та благоговіння. Також у Слові Божому ми читаємо, що страх у значенні шанування Бога є кроком до пізнання Бога. Коли людина шануватиме та благоговітиме перед Господом, вона шануватиме Його через любов до Нього, а не через страх покарання. Сам термін «боятися Бога» можна краще зрозуміти, коли вдумаємося у відносини між чоловіком та дружиною: чоловік повинен любити свою дружину, яка має боятися його. Отже, боятися – це шанувати. Саме тому нам варто задати питання: кого я шаную? Моя віра в Бога ґрунтується на страху перед Ним чи на любові до Нього? Також важливо відповісти на питання: чим виражається моє благоговіння перед Богом?
Друге, чого жадає від людини Господь, - це «ходити всіма Його дорогами».Значення єврейського слова «йти», «жити згідно з», дуже часто виражається загальною поведінкою людини в житті. Також багато посилань Біблії свідчать про те, що майбутнє людини залежить від того, за ким вона піде. Розповідають історію про батька, який вживав алкоголь. Дуже часто він засиджувався за цим допізна, забуваючи про дружину та діток, які залишалися вдома самі. Одного ранку він тихенько повернувся додому, взяв трохи грошей і пішов до пивного кіоску, аби похмелитися. Оглянувшись він побачив власного сина, який стояв біля нього. На запитання батька, як той його знайшов, син відказав, що випав сніг і по слідах, які вели від хати до кіоску, він знайшов батька. А за ким ідете ви? Куди приведе ваша життєва дорога? Нам варто завжди просити в Бога мудрості, щоб знати, як чинити; просити, щоб Дух святий провадив нас, щоб ми самі були зразком для інших.
Третє, що важливо робити кожному християнину, - це «любити Його».Сам термін вміщає в себе значення бажання чогось, прихильність та самопожертву. Про любов складено багато оповідань, віршів, поем… але як часто нам не вистачає любові до ближніх, до Бога… Саме тому варто відповісти на питання: кому належить любов мого серця? Чим я готовий пожертвувати заради любові до Бога? Розповідають історію, що давно, коли взимку подорожували на санях, одна сім’я мала переїжджати вночі через ліс. Чоловік керував упряжкою, дружина з дітьми тиснулися один до одного, ховаючись від снігу та завірюхи. Раптом вони побачили, що коні почали нервувати та ніяковіти від завивання диких вовків, які переслідували сані. Чоловік намагався з усієї сили втекти від переслідувань диких тварин, та намагання були марними. Раптом він відчув, що сані стали легшими, а вовки перестали їх переслідувати… так, мати пожертвувала собою, стрибнула до вовків, аби врятувати власних дітей. Ісус, через Свою любові, зробив для нас набагато більше. Він пожертвував усім, що мав у небі, заради того, щоб знайти та придбати нас, грішників. Якою ж має бути наша відповідь на Божу любов?..
Четверте, що відкривається у тексті, - це «служити Господеві, Богу твоєму, усім серцем своїм і всією душею своєю».Сам термін «служити» у Старому Заповіті має значення служити добровільно, за обов’язком, працювати, звершувати повинність, прислужувати. У Новому Заповіті цим терміном описується праця раба, дияконське служіння при столах, життя віруючого як безперестанне догоджання Богу, священицьке служіння, служіння як священний обов’язок. Служити - це діяти. Служити - це докладати зусилля. Служити - це жертвувати. Розповідають про те, що після проповіді про служіння, коли вже йшов збір на потреби церкви, маленький хлопчик, стоячи в кінці залу, попросив диякона, що ходив зі скринькою для пожертвувань, опустити її нижче. Це й було зроблено. Але хлопчик попросив, щоб її опустили ще нижче. Це також зробили. Нарешті хлопчик попросив: поставте її на підлогу. Диякон зніяковів, коли після того, як він поставив скриньку на підлогу, то побачив, що хлопчина став туди. Саме цією дією він засвідчив, що віддає, жертвує себе на потреби служіння Богу. І Господь таки використав цього хлопчика. Коли він виріс, Господь дав йому бажання працювати з безпритульними дітьми. Він організовував сиротинці для бездомних діток. Цим хлопчиною був Мюллер, якого Господь використав, щоб розповісти про Бога тисячам дітей та врятувати їх від голодної та холодної смерті на вулиці. До якого служіння мене закликає Бога? Як я здійснюю довірене Ним служіння? Кому я виявляю покору? Як я служу ближнім, щоб цим служити Богу?
П’яте, чого очікує Господь від нас, - це «виконувати заповіді Господа та постанови Його».Ідеться про виконання всіх заповідей та постанов, а не лише вибраних; про виконання усього, що Господь очікує від нас. Якщо ми виконаємо більшість Його заповідей, а деякі не виконаємо, - не будемо виконавцями усього. Досі ми відчуваємо відголоси тієї страшної чорнобильської катастрофи. І досі діти хворіють, дорослі вмирають від різних видів ракових захворювань, тварини народжуються мутантами. А все це сталося лише через те, що під час випробувань реактора інженер, який слідкував за процесом, мав повідомити керівництво про те, що енергія зростає до неприпустимого об’єму. Одного натиску кнопки відміни, що і передбачалося інструкцією, було достатньо, аби припинити випробування та запобігти велетенській катастрофі… Стосовно виконання усіх вказівок, даних Богом, важливо задуматися, чи готові ми змінюватися, аби догоджати Богу?
Вірші закінчуються благословенням від Бога: якщо я чинитиму вищевказане, мені буде добре. Кожен, хто оцінює, що відбувається довкола, розуміє, наскільки важливо мати правильні відносини з Богом та з ближніми. Якщо я житиму так, як хоче Бог, Він поблагословить мене та моїх нащадків.
А чи задумувалися ви про те, що Бог очікує від вас?