Михайло Паночко: «Фінанси»
Христос колись сказав: «Не хлібом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих» (Мт. 4:4). Ми маємо не тільки тіло, яке потребує хліба і води, і це нормально і правильно, коли ми дбаємо про нього. Однак у нас є ще безсмертна душа, яка не буде задоволена земним хлібом чи водою, вона потребує чогось більшого. Господь знає, що наша душа не може задовольнитися земними благами. Тільки тоді, коли ми вкусимо хліба небесного, коли зустрінемося з Тим, Хто нас створив, у нашу душу ввійдуть Божий мир, Божа правда і істинний зміст нашого земного життя.
«А як маємо поживу та одяг, то ми задоволені будьмо з того. А ті, хто хоче багатіти, упадають у спокуси та в сітку, та в численні нерозумні й шкідливі пожадливості, що втручають людей на загладу й загибель. Бо корінь усього лихого – то грошолюбство, якому віддавшись, дехто відбились від віри й поклали на себе великі страждання. Але ти, о Божа людино, утікай від такого, а женися за правдою, благочестям, вірою, любов'ю, терпеливістю, лагідністю!» (1 Тим. 6:8-11).
Багато людей на всіх континентах думають, що щастя людини – у її багатстві. Мовляв, багата людина може собі дозволити все, що забажає. Але це далеко не так. Гроші ніколи не роблять людину щасливою. Вони можуть задовольнити наші потреби, фінанси потрібні, але вони не повинні бути центром нашого життя. Фінанси не повинні завоювати нашого серця, а найголовніше – нашої любові.
Дуже важливо, щоб за короткий час, прожитий нами на землі, ми правильно оцінили цінності, які є перед нами. Христос народився не в багатих палатах, а в убогих яслах, у найскромнішому місці – Цар царів і Спаситель світу. Марія, мати Ісуса, була скромною дівчиною, життя їхньої сім'ї було скромним – про це пише Біблія. Коли настав час принести до храму дар, вони принесли всього-на-всього пару горличок. Такий дар приносили люди, які жили дуже скромно.
Це не значить, однак, що ми повинні нехтувати земними благами чи відмовлятися від них, ні, однак ми повинні мати правильне ставлення до матеріальних речей. Вони нам потрібні, та це не на першому місці. На першому місці повинно бути ось що: «Шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться» (Мт. 6:33).
Ми повинні визначитися, що для нас пріоритетне, а що – другорядне. Якщо ми будь-яким способом хочемо отримати багато грошей і задовольнити свої забаганки, то значить, стоїмо на неправильному шляху і ніколи щасливими не будемо.
Апостол Павло підкреслює, а він був наповнений Святим Духом і говорив про серйозні речі, що люди, які захотіли бути багатими, загубили віру і розбилися, як корабель у морі. Вони вибрали неправильний орієнтир. Корінь всього лихого – то грошолюбство.
Мабуть,нікому не треба доказувати, як змінює людей любов до грошей. Господь хоче, щоб ми володіли фінансами, а не вони – нами. Через гроші люди б’ються, грабують, вбивають, йдуть на яку завгодно підлість, аби лиш дістати їх. Цю ідею підкидає людям сатана. Він знає, що ми хочемо вибрати легкий шлях, тому підштовхує нас до нього, змальовуючи гарне життя, задоволення, і люди на це клюють. На цей небезпечний гачок вже потрапили мільйони людей.
Для того, щоб на цей сатанинський гачок не потрапили ми, нам потрібні сила і розуміння того, що любов до грошей – корінь усього злого. Ми повинні остерігатися, щоб любов до грошей не проросла в нашому серці. Бо інакше вони заволодіють всім нашим життям, і ми опинимося під п’ятою грошолюбства. Коли ми це допустимо, у нас почнуться великі переміни. Така позиція веде до трагізму і горя, а найстрашніше – людина скеровує себе до вічної загибелі.
Тож нехай Бог дасть вам багато фінансів, добру роботу, щоб у вас завжди був достаток! Але пильнуйте, щоб вони не заволоділи вами, щоб ваш розум не був заполонений любов’ю до грошей, але щоб ви могли розумно розпорядитися ними і цим служили своєму Господу. Щоб через наші фінанси ми могли зробити багато добра.
Правильне розпорядження фінансами може привести до благословення, неправильне – до загибелі. Виберімо перший шлях, і Господь нас рясно благословить. Не допустімо, щоб любов до грошей заволоділа нашим серцем. Хай нашим серцем володіє Той, Хто має владу на небі і на землі і Хто заплатив за нас Своєю Кров’ю.
|